Rekonštrukcia VZ v Taliánsku

Spoločnosť URSA položila základný kameň rekonštrukcie svojho výrobného závodu v talianskom Bondene

Spoločnosť URSA položila základný kameň rekonštrukcie svojho výrobného závodu v talianskom Bondene


Prednedávnom sa zástupcovia mestského úradu talianskeho mesta Bondeno zúčastnili spoločne so zástupcami spoločností URSA a Uralita (materská spoločnosť) slávnostného položenia základného kameňa rekonštrukcie výrobného závodu, ktorý bol zničený pri tragickom zemetrasení v máji 2012.

Od ničivého zemetrasenia, ktoré zničilo väčšinu výrobného závodu zameraného na výrobu extrudovaného polystyrénu (XPS), uplynuli dva roky. Spoločnosť však po celý čas dávala najavo svoj záujem zostať v tejto oblasti a znovu začať výrobu, len čo to bude možné.

Teraz, po položení symbolického základného kameňa, môžu rekonštrukčné práce začať. Výroba bude onedlho obnovená a zamestnanci postihnutí zemetrasením sa budú môcť znovu vrátiť do práce.

Starostu mesta Bondeno pána Alana Fabbriho a člena mestskej rady pre výrobnú činnosť pána Simone Salettiho sprevádzal prezident skupiny Uralita pán Javier Serratosa a riaditeľ výrobného závodu pán Simone Marescotti. Predstavitelia spoločnosti poďakovali zástupcom mestského úradu mesta Bondeno, ktorí hneď od začiatku umožnili spoločnosti URSA využívať priestory mestského úradu ako dočasné kancelárie, aby spoločnosť mohla pokračovať v administratívnej práci s klientmi a dodávateľmi materiálov.

Rekonštrukcia VZ v Taliánsku
Rekonštrukcia VZ v Taliánsku

Prezident Javier Serratosa uviedol, že zásluhou vysoko kvalifikovaných zamestnancov a ich obetavej práce na projekte je tento výrobný závod ukážkovým závodom spoločnosti URSA a potvrdil zámer skupiny čo najskôr obnoviť výrobu. Simone Marescotti, hlavný inžinier poverený vedením výrobného závodu, s tým súhlasil a vyhlásil: „Vzhľadom na to, aký význam má pre nás taliansky trh, začneme čo najrýchlejšie stavebné práce, hneď ako získame povolenie na rekonštrukciu výrobného závodu a dostaneme potrebné finančné prostriedky“.

Zástupcovia mestského úradu boli tiež spokojní a uviedli, že považujú obnovenie výrobnej činnosti v Bondene za skvelú správu pre skupinu zamestnancov, ktorí v závode pracovali. Ako dodal starosta mesta Bondeno pán Fabbri: „Vďaka úzkej spolupráci medzi technickým oddelením spoločnosti URSA a všetkými zainteresovanými subjektmi bude onedlho obnovená výrobná činnosť a táto nadnárodná spoločnosť bude naďalej investovať v oblasti, v ktorej od nej existenčne závisí viac ako 50 rodín.“

Pri príležitosti začatia stavebných prác bola odhalená pamätná doska ako spomienka na zemetrasenie a na pamiatku Tarika Naoucha – zamestnanca, ktorý pri udalosti prišiel o život. Okrem výrobného závodu bude v priestoroch spoločnosti Bondeno zriadené Centrum excelencie, ktoré bude organizovať vzdelávacie semináre.

URSA Insulation, dcérska spoločnosť španielskej skupiny URALITA pôsobiaca v oblasti výroby stavebných materiálov, je medzinárodným dodávateľom vysoko moderných tepelných a akustických izolácií s minerálnou vlnou a extrudovaným polystyrénom (XPS). Rozsiahle produktové portfólio izolačných materiálov zahŕňa biely prémiový izolačný materiál PureOne by URSA, URSA GW, URSA XPS, fóliový a membránový systém URSA SECO a vybraný sortiment osvedčených doplnkov.

Viac informácií získate na adrese:

URSA Insulation
Pº de Recoletos 3, Planta 4
28004 Madrid
Španielsko

p. Maria del Carmen Fernández
Tel +34 91 275 86 13
Mobil +34 661 21 71 56